Z dysków twardych

Odzyskiwanie danych z dysków…

Nie ma żadnego znaczenia czy to dysk z laptopa, z komputera, serwera, lub macierzy dyskowej, kamery lub jakikolwiek inny dysk twardy - twoje dane są do odzyskania. Mając wieloletnie doświadczenie ponad 20 lat w dziedzinie odzyskiwania danych spotkaliśmy się z niezliczoną ilością różnych przypadków utraty danych. Zawsze można nam zaufać, gdyż gwarantujemy dyskrecję w całym procesie odzyskiwania danych oraz poufność danych klienta potrzebującego odzyskać dane, jak i samych utraconych danych z dysku twardego.

Najważniejszą zasadą w przypadku utraty danych jest nie podejmowanie żadnych prób odzyskania danych na własną rękę. Często takie działania uniemożliwią odzyskanie danych z uwagi na nadpisanie danych poprzez nieumiejętne próby odzyskania danych.

Najbezpieczniejsza opcją, jest wyłączenie takiego dysku uszkodzonego i odłączenie zasilania. Jakiekolwiek próby zawsze mogą doprowadzić do sytuacji, gdzie odzyskanie danych jest niemożliwe. Gdy już odłączymy dysk twardy należy poszukać pomocy np. w naszej firmie DEL-SYSTEM odzyskiwanie danych.Uszkodzenia logiczne dysku twardego:

Typowymi objawami uszkodzeń logicznych, widocznymi w systemach operacyjnych, będzie brak widoczności naszych straconych plików w strukturach systemu operacyjnego. Najczęstszą przyczyną takiej utraty danych, jak i zresztą utraty danych nieżalenie od typu nośnika danych, jest wykasowanie danych z kosza systemowego lub wykasowanie permanentnie poprzez kombinację klawiszy „SHIFT+DEL”. Jeżeli po tych operacja były prowadzone prace na dysku twardym, dane mogły zostać napisane lub utworzyła się tzw. fragmentacja plików.

Nawet jeżeli zamykamy system lub go włączamy , następuje możliwość napisania danych. Również formatowanie, niekończenie instalacji sytemu oraz złe partycjonowanie doprowadza od uszkodzenie danych. Jeżeli nie wiemy jak działa dysk twardy lub jak jest zbudowana struktura danych dysku twardego, należy taki dysk, nawet logicznie uszkodzony, odłączyć od komputera i skontaktować się z nami. My zajmiemy się Państwa przypadkiem i odzyskamy dane w sposób bezpieczny i fachowy.

Uszkodzenia fizyczne dysku twardego: Najczęstszą przyczyną uszkodzenia fizycznego dysku twardego jest transportu bądź upadek dysku (nawet z niewielkiej wysokości wysokości). Objawami uszkodzeni fizycznego dysku twardego przeważnie są brak widoczności w systemie bios, długie ładowanie identyfikacji dysku twardego, niemożliwość uruchomienia sytemu operacyjnego, brak reakcji na podłączenie zasilania, zawieszanie się komputera itd.

Jeśli słychać różnego rodzaju chrobotanie, stukanie, świszczenie lub jakiekolwiek odgłosy dochodzące od dysku twardego, a nie będące nam znane oraz nieregularną pracę silnika dysku, należy natychmiast zaprzestać na nim pracy i kategorycznie nie podłączać zasilania. Dalsze funkcjonowanie uszkodzonego nośnika danych może spowodować bezpowrotną utratę danych. W takim przypadku należy niezwłocznie skontaktować się z nami w celu odzyskania danych.

Share by: