Z pendrive

Odzyskiwanie danych z pedrive

Karty pamięci i pendrive to dość specyficzne urządzenia o podobne zasadzie działania oraz budowy. W obu przypadkach tak jak i w każdym innym nośniku danych wyróżniamy dwa rodzaje uszkodzeń:
1.Logiczne uszkodzenia
2.Fizyczne uszkodzenie
Jeśli pendrive jest widoczny, ale brakuje na nim niektórych plików lub w ogóle ich nie ma, prawdopodobnie zostały wykasowanie. To jest uszkodzenie logiczne pendrive.
W przypadku gdy występują problemy z odczytem naszego urządzenia przez komputer, mogło dojść do uszkodzenia spójności danych.

To jest uszkodzenie logiczne pendrive:

W przypadku gdy występują problemy z odczytem naszego urządzenia przez komputer, mogło dojść do uszkodzenia spójności danych. W takim przypadku dostęp do danych został zablokowany i należy przywrócić tę spójność danych, co my potrafimy w bardzo szybkim czasie uczynić.
Mogło dojść do tego też w wyniku nieużywania bezpiecznego usuwania sprzętu, bądź wystąpienia błędu opóźnionego zapisu w systemach z rodziny Windows. Dlatego nie należy się w takich przypadkach martwić, gdyż są to uszkodzenia logiczne i pendrive jako urządzenie jest sprawne.Jeżeli nie będziemy naruszać struktury danych nie umiejętnymi próbami odzyskania danych, mam praktycznie 100% pewność że takie dane zostaną nam w całości odzyskane.

Objawy uszkodzenia fizycznego pendrive’a będzie brak widoczności pendrive’a przez komputer niezależnie od systemu operacyjnego, bądź też najczęstszy komunikat o braku systemu plików z pytaniem o sformatowanie dysku. W takim przypadku należy bardzo ostrożnie podchodzić do samodzielnych prób odzyskania danych. Gdyż Pendrive jako pamięci ulotne są wrażliwe na wszelkiego nie rodzaju nieumiejętne odzyskanie danych, które może doprowadzić do sytuacji w której odzyskanie danych nie będzie możliwe.


Z jakich typów pendrive odzyskujemy dane:

  • Pendrive uszkodzone logicznie
  • Pendrive uszkodzone fizycznie
  • Pandrive zabezpieczone hasłem.
  • Pendrive zawirusowane
  • Pendrive zaszyfrowane
  • Każdy typ pendrive
    Share by: